מעסה רפואית לטיפול מוצלח

עיסוי רפואי הידוע גם בשם עיסוי קליני או עיסוי טיפולי הוא כלי טיפול בעיסוי, המשמש כהתוויה לטיפול במצבים רפואיים ספציפיים. מעסה רפואית מקצועית תדע להתאים את דרך הטיפול המדויקת והנכונה לבעיה הפיזית של המטופל, ולהעניק לו עיסוי רפאי אשר יקל על מצבו. זהו טיפול אשר משפר את תפקודי הגוף השונים ונותן מענה למגוון רחב של סוגי כאבים, פציעות, ובעיות רפואיות.

עיסוי רפואי מקצועי

עיסוי רפואי ידוע כטיפול חיובי ביותר אשר משרה רוגע ושלווה על המטופל ומיטיב עם מערכות הגוף השונות. הוא משפיע על זרימת הדם בגוף, מפחית את טונוס השרירים, משפר את היציבה, מקל בכאבי שרירים ועוד. מעבר לכך זה תענוג גדול כאשר מעסה רפואית מבצעת ללקוח עיסוי מקצועי והוא מרגיש היטב את כל אחד משריריו.

כיצד מתבצע הטיפול?

טיפול בעיסוי רפואי מתבצע על ידי מעסה רפואית. מהלך ואופי הטיפול מתבצעים באופן מותאם, רק לאחר תהליך ראשוני הכולל אבחון והערכה לצורך קביעת המטרות הטיפוליות ומיפוי הצרכים הפרטניים של המטופל. היא משתמשת בשיטות טיפול שונות המתאימות למטרות שאותן היא רוצה להשיג על ידי הטיפול. במהלך הטיפול המטופל שוכב על מיטת טיפולים מכוסה בסדין או מגבת אשר מורמים בהתאם לאזור שעליו עובדת המעסה הרפואית. לרוב, המעסה הרפואית תבחר להשתמש בשמנים טיפוליים למיניהם כדי להקל את תנועות העיסוי ולהשרות נעימות. לעיתים השמנים האלו יהיו בתוספת תמציות שמנים ייעודיות לטיפול ספציפי לאור ניסיונה הרב.

באילו מקרים נפנה למעסה רפואית?

עיסוי רפואי נותן מענה גם במצבים רפואיים חולפים וגם במצבים רפואיים כרוניים. זהו המענה הטוב ביותר במקרים שבהם אנו חווים שרירים תפוסים, במקרים בהם אנו סובלים מכאבי גב, צוואר או כאבי ראש, במקרים בהם טונוס השרירים שלנו רפוי מידי או מוגבר. כמו כן בכול חוסר איזון המתבטא במערכת השלד והשרירים. עיסוי רפואי הוכח כמיטיב ויעיל למנעד רחב מאוד של צרכים רפואיים ונמצא כמענה מבוקש ביותר עקב תרומתו המיטיבה לכלל מערכות גופינו. הוא נמצא כטיפול אשר משפיע גם ברמה הרגשית של המטופל, בכך שהוא מפחית את רמת המתח הגופנית והנפשית, ומספק למטופל שחרור ושיפור עבודתם של מערכות שונות בגופנו.

מהם הדגשים החשובים לפני הטיפול ולאחריו?

הדגשים החשובים אליהם רצוי לשים לב לפני במהלך ובתום הטיפול חשובים להצלחתו של התהליך הטיפולי והם כוללים דגשים אליהם יש לשים לב הן מצד המטפל והן מצד המטופל.

אחריותו של המטופל כוללת את בחירת המטפלת אשר צריכה להיות בעלת ההכשרה המתאימה של מעסה רפואית. חשוב לזכור שכמו בכול טיפול גם כאן אנו נדרשים לגלות אחריות וליידע את המטפלת לגבי מצבנו הרפואי. האם יש או אין כאבים, פציעות, או כול רגישות מסוימת שאותה כדאי להביא בחשבון בנוגע לטיפול.

מעסה רפואית
לקבלת פרטים נוספים על
מעסה רפואית לטיפול מוצלח
מלאו את הפרטים